16°C
izmir HAVA DURUMU16°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN +90 (532) 337 99 44

Dernek

BVHD

AH, BİZ KÖTÜ HEKİMLER

- +

Bir zamanlar ülkede meslek liseleri vardı. Aileler; bakardı çocuklarına, şöyle bir tartardı, ya okula devam ettirip üniversite kapılarını zorlatır, ya çırak olarak verilerdi esnafa, yada bu meslek okullarına gönderirdi. Bu okullardan bazıları öğrencilerine terzilik, marangozluk, elektrik teknisyenlikleri gibi meslekler edindiridir, erbablar ülkeye kendi imkanlarıyla açtıkları küçük işletmelerle katkı sunarlardı. Mahallemizin tatlı esnafı olurlardı. Guzelde olurdu.

Bazıları hemşirelik gibi okullara giderdi. Bunların tercih edilme sebebi ise devletin bu mezunlara direk iş vermesi olurdu. Belki istedikleri için gidenler oluyordu ama ülkemizde 40-50 sene önce kız çocuklarına kaç kişi o söz hakkını verirdi ki?

İşte böyle kısa yoldan devlete kapagı attıracak bir mesleğe sahip biri adına yazı düştü internete. “iyi olan veteriner hekimler özel klinik açıyor, beceriksiz kötü olanlar belediyelere kapağı atma derdinde” gibi bir zırvalık. Size de komik gelmedi mi bu?

Şimdi biz çıkıp desek ki;

İyi,zeki, umut vadeden öğrenciler üniversitelerde şansını denerken, umut vaat etmeyen çocuklar kısa yoldan devlete girsin diye malûm meslek okullarına gönderiliyordu, bir çok kişinin ahını almaz mıyız? Gönlünüz rahat olsun, bizler yuksek lisans mezunu hekimler olarak, bu ülkenin her evladını sever, her meslek erbabına saygı duyarız. Bu yazdıklarımızı da herkese hitaben değil yukarıda belediyede calısan veteriner hekimlere camur atan, bu sözleri sarf eden kişilere; adrese teslim göndeririz.

BVHD