29°C
izmir HAVA DURUMU29°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN +90 (532) 337 99 44

Bizden Haberler

BVHD

AYNI SENARYO FARKLI PLATFORM

- +

İçinde Belediye, Veteriner hekim, bakımevi, köpekler ve hayvansever(?) olan bir film kurgulayacak olsanız konu nasıl gelişirdi hiç düşündünüz mü?

Bir aktivist, x belediye bakımevine gider, orada açlıktan kıvranan hayvanlar vardır, kişi aygınlık ve baygınlık geçirir. Belediye başkanına çıkar, gorusemeyince orada da bayılır vs Veteriner hekimi şikayet eder. Genel olarak bu senaryo her yerde, her hangi bir bakımevi için uygulanabilir. Örnekleri bir çok defa görülmüştür. Değişmeyen tek bir şey vardır. Telefon kamerası ile sosyal medyada paylaşım.
Bu sefer set ekibi Diyarbakır’daydı.
Yurtdışı menşeili, ayılıp bayılmayı marifet sanan bir hanım, bakımevine gitti. Elindeki sosis, salamları köpeklere attı. Bir parça salam için köpekleri boğuşturdu. Ona göre köpekler açlıktan birbirini boğdu. Gerçekte köpekler verilen bir parça ödül için mücadele etti. Suçlu Veteriner Hekim oldu. Oysaki Hekim bölgesinde gönüllüler ile ortak çalışan idealist biri. İlginç değil mi? 600 köpeğin yaşadığı bakımevi gıda ihtiyacını karşılamak için gidip, kendi imzasıyla yemek artıkları için protokol imzaladı. Çünkü Belediye 600 köpek için yılda 16 ton mamayı yeter gördü. Oysa ki günlük ihtiyacı 300 kg olan bu yerin yıllık mama ihtiyacı tam 108 ton. Evet 108 ton. Yani Belediye iki aylık mama ihtiyacıni bile karşılamıyor. Ama ayılıp bayılmayı adet edinenler mamaların hekim tarafından satıldığını iddia ediyorlar. Sadece mama mı? Kuru ekmekler de satılmış. Kaç para eder ki kuru ekmek? Herhalde milyon TL’lik para kazanılmış olsa gerek. Guinness rekorlar kitabı adayı. KURU EKMEK MİLYONERİ. Dünya da bir ilk çünkü ayılıp bayılanlar 6 milyon TL’lik bir kazançtan bahsediyorlar. Dramatik film komedi kuşağında gösterilmeye aday…

Bir hekim darp edildi. Aynı bakimevinde ayılıp bayılma uzmanları Master yaptı. Darp uzmanı olduklarını da kanıtladılar. Aksiyon kuşağında gösterilmeye de aday film..

Film burada bitse iyi. Aygın baygın bayan başkanla görüşüyor. Başkan tez kellesi uçurula diyor. Zaten geçen dönem kayyum atanmış. Bu arkadaşlarida Kayyuma tepki göstermemiş istifa bile etmemişler. Bunlar memur sonuçta devletin memuru. Ne kayyum memuru ne başkan memuru. Devlet memuru… zaten Kayyuma tepki göstermemiş Veteriner İşleri müdürünü alın görevden, yerine ziraat mühendisi olur mu? Olur atayin! . Sorumlu hekimi alın görevden yerine tekniker iş yapar mı? Yapar yazısını yazın hemen! Sonuç bugün için tek hekimli 600 köpek. Çok duyarlıdır belediyeler. Yıllık mama ihtiyacıni karşılamayan ama hayvanlar aç diye sorumluyu görevden alan Belediye çok mu düşünür köpeği halkın sağlığını?

İki yavru köpeğin, iki bakımevinde ve iki de trafik kazasında ölen hayvanlari Belediye çöplüğüne götüren aracı durdurup, “bunlar zehirlendi” diye yaygara koparan insanlar sayesinde Elazığ da fakülteye gitti hayvan cesetleri. Hekimler net olarak zehirlenmediklerini bildikleri için rahatlar. Ama aslında sorgulanması gereken neden bir gömü alanının olmadığı?? Neden çöplüğe gittiği ?? Gibi sorular.. cevap mı işgüzarlık.
Hekim cezalaninca size sorulmaz mı sandiniz?

*Neden bu kadar az miktarda mama alındığı?

*Neden bir gömü alanınızın olmadığı?

*Neden Koca bakımevinde şu an bir hekimin kaldığı?

*Neden Veteriner işler müdürünün ziraat mühendisi olduğu?

*Neden bakımevinin sorumlu bir hekiminin olmadığını?

*Bunların hiç birini sormasak bile, sormaz mıyız neden bu filme ev sahipliği yaptınız diye?

Şu anda Hekimler durumu mahkemeye taşıdılar. İftiralar, hakaretler, darplar ve uygunsuz yönetimler. Herkes mustahakını bulacak.

Bu arada artık Yeter diyor insanlar. Sizin gibi aktörler yüzünden “BEN HAYVANSEVERİM” demeye çekinir oldu millet!

BVHD