AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan 25 ocak 2024 tarihinde Belediye Veteriner Hekimler Derneği olarak bizleri makamında kabul etti. BVHD adına Baskan Nurhan İŞLER görüşmeye katıldı.

Ak parti genel başkan yardımcısı sayın Karaaslan ile yaptığımız görüşmede; belediyelerde çalışan veteriner hekimlerin çalışma esasları ve karşılaştıkları zorlukları paylaştık. Özellikle veteriner hekimlerin taşeron eliyle çalıştırılmasından ziyade, sözleşmeli ve kadrolu çalıştırılması esasının daha uygun olduğunu belirttik.

Belediyelerde veteriner işleri müdürlüklerinin önemini ve bu kadrolara veteriner hekim atanması hususunu kendilerine ilettik. Ayrıca büyükşehir belediyelerinde veteriner halk sağlığı daire başkanlıklarının kurulmasının önemini kendileri ile paylaştık.

Kendileri hükümetin son zamanlarda sokak hayvanları konusundaki hassasiyetini derneğimizle ile paylaşmış olup biz belediye veteriner hekimlerin bu konuda daha etkin ve katılımcı olması gerektiğini dile getirmiş ve belediye veteriner hekimlerin bu sürece katılımcı olması hususunda katkı vereceğini ifade etmiştir.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan hanımefendiye ayırdığı zaman için BVHD olarak  teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz